למה אנחנו לא עושים מו"מ על הכסף שלנו?

עודכן: 19 באפר׳ 2020

בחיי היום יום כאשר אנו רוכשים מוצר חשמלי חדש או רהיט לבית, באופן טבעי רובינו נכנסים לאתרי השוואה ומשווים מחירים, אחרים עושים בדיקה במספר חנויות ומשווים מחירים עד שמוצאים את המוצר שרצו במחיר הזול ביותר.

לא כך הדבר כאשר מדובר בהתנהלות מול הבנקים וחברות הביטוח.

כאשר אנו צריכים הלוואה, אנו ממהרים לקחת את ההלוואה שמציע הבנק שיש לנו שם חשבון בד"כ בכל ריבית שיתנו לנו, כאילו אנו מודים לבנק על זה שאפשר לנו לקחת הלוואה, ללא השוואה בין הבנקים השונים ובדיקת האפשרויות שעומדות לרשותנו. רק בכדי להמחיש הלוואה של 60,000 ₪ למשך 60 חודשים (5 שנים) עם ריבית של פריים + 9% משמעותה שאנו נשלם על ההלוואה שלקחנו בסוף החזר התקופה 12,275 ₪.


אם היינו לוקחים את אותה ההלוואה בריבית של פריים פלוס 3% היינו משלמים על ההלוואה 3,906 ₪ הלוואה עולה כסף, זה כמו לקנות כל מוצר אחר, רק שבבנק אחד זה עולה לנו 12,275 ₪ ובבנק אחר 3,906 ₪, לכאורה הפרש של 8,369 ₪ בלבד, אך האם הייתם מוותרים על סכום זה ברכישת ספה חדשה? סביר להניח שלא אז מדוע אנו מאפשרים זאת אל מול הבנקים. אם רק נעצור לרגע ונעשה השוואה קטנה כמו שאנו עושים כאשר אנו רוכשים מוצרים לא פיננסיים נחסוך אלפי שקלים בשנה.

דוגמה נוספת היא המינוס שלנו, לפי נתוני הלמ"ס משנת 2012, 21% ממשקי הבית נמצאים קבוע במינוס, כלומר אם אנו נמצאים קבוע במינוס בגובה 10,000 ₪ בחשבון והריבית על המינוס היא 10% בשנה אנו משלמים 1,000 ₪ בשנה על המינוס, מינוס זה למעשה הלוואה.

כאשר אנו פותחים חשבון בנק עלינו לברר כמה ריבית נשלם על המינוס, כמה עולה הלוואה, מה דמי הניהול שהבנק לוקח ולעשות השוואה בין מספר בנקים. אתם תמצאו הבדלים משמעותיים בין הבנקים. בעזרת השוואה זו תוכלו לעשות משא ומתן ולהרוויח אלפי שקלים בשנה.אז קחו לכם כמה שעות, תערכו טבלת השוואה של העמלות שאתם משלמים היום לעומת עמלות בבנק מתחרה ותעשו את הצעד הראשון לחיסכון. אל תתנו לאחרים לנהל את הכסף שלכם עליו עמלתם קשה כל החודש. תתפלאו כמה כסף ניתן לחסוך בהשקעת זמן כמעט אפסית.

אל תוותרו בקלות על הכסף שלכם.

חזרה לבלוג

#חסכונותוהלוואות

67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול